Egészségvédelem

1015 Budapest, Széna tér 1 - Google térkép
Tel +36 1 225 7830 E-mail - szenaterpatika@invitel.hu
NYITVA TARTÁS / Ügyelet 0-24 óráig

Az akciós termékek
Az akciós termékek

... itt megrendelhetők!

Segítünk...
Segítünk...

...hogy tünetei gyorsan enyhüljenek!

A mi patikánk...
A mi patikánk...

...az Ön partnere a gyógyulásban!

Gyógynövényeink
Gyógynövényeink

Herbária, Naturland, Dr. Chen és más teák - minden tünetre!

Previous Next
A A A

grecsina annaGombák és baktériumok, élő mikroorganizmusok, amelyek pozitív hatással vannak a szervezetünkre, összefoglaló néven probiotikumoknak nevezzük őket a mindennapokban. Számtalan formában körbevesznek minket, gyakran nem is vagyunk tudatában, hogy táplálkozásunk során egy-egy ártatlan joghurt elfogyasztásával bejuttatjuk őket szervezetünkbe jótékony hatást kiváltva bélflóránkban. A probiotikumokról, működési elvükről, szervezetre gyakorolt hatásukról, különböző fajtáiról egy korábbi kedves interjúalanyunkkal, dr. Grecsina Anna gyógyszerésszel beszélgettünk.

Cserhati ZoltanMinden hetedik, 50 év feletti magyar látása az időskori makula degeneráció következtében károsult. Nagyon fontos, hogy ismerjük és felismerjük a betegséget, illetve időben forduljunk orvoshoz, mert az időskori makula degeneráció nem gyógyítható, legfeljebb lassítható a kimenetele. A témával kapcsolatos kérdéseinket Dr. Cserháti Zoltán – a Budai Szemészeti Központ – szemész szakorvosa válaszolja meg.

A hazai COPD gondozás néhány kérdéséről, a páciensek állapotának monitorozásáról, a témával kapcsolatos néhány gyakorlati kérdésről Dr. Huszár Tamás tüdőgyógyász szakorvost, a II. kerületi Tüdőgondozó részlegvezető főorvosát kérdeztük. A COPD egy olyan krónikus tüdőbetegség, amely hosszú évek-évtizedek alatt alakulhat ki arra érzékeny személyek tüdejében, legtöbbször valamilyen tartósan jelen lévő, belégzéssel a szervezetbe jutó károsító hatás következtében.

Kenez Anna2Az ötödik X átlépésével az emberi szervezetben olyan élettani változások kezdődnek, illetve mennek végbe, amelyek az egészség fokozott megőrzésre hívják fel a figyelmet. A változásokról, az egészségügyi szűrések, a testmozgás fontosságáról, a tudatos táplálkozásról, a vitamin- és ásványi anyagok beviteléről Dr. Kenéz Annát - házi-, sport- és foglalkozási-egészségügyi szakorvost - kérdeztük.